Bodrum Kiralık İşyeri

İlan Tipi
Bölge
Daha Fazla
Emlak Tipleri
veri bulunamadı

Bodrum Kiralık İşyeri

Bodrum Kiralık işyeri açısından zengin bir yer. Bölgenin turizm potansiyeli, bir yarımada olması çok ziyaretçi alması sebebiyle ticari açıdan kazançlı bir ilçedir. Yaz döneminde sayısı milyonları aşan yerli ve yabancı turist bölgeye akın etmektedir. Otellerde tek bir odanın dahi kalmadığı, lokantalarda kafelerde tek bir sandalyenin kalmadığı dönemler yaşamaktadır. Turizm ile uğraşan sektörün çoğu zaman yüzünün güldüğü Bodrum, birçok fırsatı içinde barındırmaktadır.
İşyeri kira fiyatları konumu, caddesi, yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir. Bodrum merkez marina ve Yalıkavak marina caddeleri çok yüksek fiyatlardan kiralanırken, daha iç kesimlerdeki dükkanlar, ofisler uygun fiyatlardan kiralanabilmektedir. Paket servis, evlere ve işyerlerine hizmet eden servisler, tadilat firmaları, teknik servisler, emlakçılar, avukatlar, sağlık muaynehaneleri, çok işlek yerlerde olma zorunlukları olmadığı için daha uygun kiralara işyeri bulabilmektedir.

Özellikle geniş metrekareli hizmet işletmeleri, bütçesinin büyük kısmını kiraya ayırmak durumundadır. Oteller, restoranlar ve plaj işletmeleri, insanları çekebilmek için cazibesi yüksek merkez konumdaki yerlerde olmak durumundadır. Ödedikleri yüksek kirayı, fiyatlarına rahatlıkla yansıtabilmektedir.
Elbette sadece turizm yok Bodrum’da. Oto araç sanayi, inşaat firmalarına çalışan tedarikçiler ve ikisininde ihtiyaç duyduğu tamamlayıcı ürünler, aksesuarlar. Bu firmalar için özellikle Konacık bölgesinde birden fazla sanayi sitesi vardır. Sanayi sitelerinin çevresinde sıralanmış dükkanların olduğu caddeler de bulunmaktadır. Bu bölgeler daha ucuz ve daha büyük metrekarelerde yer tutabileceğiniz ve sanayi sitesinin avantajlarını kullanabileceğiniz dükkanlarla doludur. Hem pazara yakınlık, hem bir arada olmanın verdiği müşteri potansiyeli hem de her şeye ulaşabilme kolaylığıdır.

Bodrum’da işyeri kiralarının büyük kısmı yıllık bazda konuşulur ve ödenir. Bu bazen işyeri sahiplerinin zorlanmalarına yol açıyor. Henüz yeni çıktığınız bir yolda 12 aylık ödeme, depozito vs derken bütçenin hatırı sayılır bir kısmı gitmiş oluyor. Bunu bilerek araştırma yapmak size zaman kazandıracaktır. Tabiki karşılıklı güvene dayalı, referans ile aylık kiralamalar da mümkün. Belli teminatlar göstererek aylık kiralama, uzun vadeli kontrat yapabilirsiniz.
Bodrum’un girişinden Bodrum-Milas Havaalanına kadar olan 40 km lik uzun yolda daha büyük işletmeler kurarak ticaret yapabilirsiniz. Çok sayıda benzin istasyonu, Ulusal ve global araba firmaları, tüm Bodruma hizmet veren gıda işletmeleri depoları, yüksek tavanlı, kamyon tır girebilen depolar.. Kiralık işyeri ararken faaliyet gösterdiğiniz alana göre nerde işyeri açmanız gerektiğini Bodrum’u bilen Bodrum’da yaşayan, Bodrum iş yapmış dostlarınızdan ve bu işi yapan profesyonellerden mutlaka yardım alın.

Hep söylediğimiz gibi, Bodrum’da mutlu olmak çok kolay.