Bodrum Aylık Kiralık Daire

İlan Tipi
Bölge
Daha Fazla
Emlak Tipleri
17. The Pearl Residance (8)
Denize 150 m, Özel Plaj, Havuz
Bodrum Bitez Asarlıkta Kiralık Residence
Oda: 1+1
50 m²
Yılı: 2022
43.000 ₺
Denize 150 m, Özel Plaj, Havuz
Bodrum Bitez Asarlıkta Kiralık Residence
43.000 ₺
Oda: 1+1
50 m²
Yılı: 2022
Yeni Eşyalı Kiralık
Bodrum Yalıçiftlik Havuzlu Yeni Geniş Ev
Oda: 3+1
140 m²
Yılı: 2014
26.500 ₺
Yeni Eşyalı Kiralık
Bodrum Yalıçiftlik Havuzlu Yeni Geniş Ev
26.500 ₺
Oda: 3+1
140 m²
Yılı: 2014

Bodrum Aylık Kiralık Daire

Bir diğer adıyla Bodrum sezonluk kiralık daire son dönemde çok tercih edilen bir kiralama çeşididir. Bodrum bir turizm kenti, bir dünya markasıdır. Yüzlerce 5. Yıldızlı otel, hotel, motel, pansiyon olmakla birlikte çok ciddi bir yazlık daire , villastoğu vardır. Büyük kentlerde yaşayan birçok ailenin yazlık olarak tercih ettiği ve mülk aldığı yerdir Bodrum.

Oteller kısa süreli konaklamalarda elbette çok tercih edilen bir yöntem. Fakat daha uzun süren konaklamalar için özellikle kalabalık veya çocuklu aileler için yeterli gelmiyor. Konfor ancak ve ancak evlerde olabiliyor. Birden fazla odaya sahip , ortak alanı olan, geniş balkonu olan, istediği gibi mutfağında saat sınırlaması olmaksızın istediği şeyi pişirebilmek sadece evlerde olmaktadır. Bu sebeple çok talep edilen bir konaklama tipi olmaya başlamıştır.

Pandemi döneminde insanlardan uzak olmamız gereken zamanlarda, otellerin bir kısmı kapalı, bir kısmı riskli görülürken Bodrum Aylık Kiralık Daire seçeneği hızır gibi bu ihtiyaca yetişti. Bodrum’da evi olan insanlar kalmadıkları zamanları emlak siteleri ve emlakçılar aracılığı ile kiralamaya açtı. Çok da talep gördü. 2020-2021 ve 2022 yıllarında evler bu yöntem ile defalarca kiralandı. Hem kiralayan hem kiracı memnun oldu. 1 haftalık otel tatili 4 kişilik bir aile için 50-60 bin lira civarında seyrederken, bu fiyatlara 1 aylık daire kiralamak hem de birden fazla aile kalabilmek mümkün olmaktadır. Arkadaş grupları, büyük aileler, akrabalar bir arada tatil yaparak hem uygun fiyata hem de eğlenceli bir tatil geçirdiler. Elbette zorlukları da var. Temizlik ve yemek… Fakat bunu da tatil mantığında ücreti karşılığında dışardan sağlayacağınız seçenekler mevcut. Yeter ki siz nasıl bir şey hayal ettiğinizi iyi bilin, her isteğin ve talebin bir karşılığı var.

Bodrum Aylık Kiralık Daire talepleri daha çok temmuz veya ağustos ayları için gelmektedir. Çok fazla kalabalık ve yoğun dönem istemeyenler hele ki okulla ilgileri yoksa Haziran ve eylül ayları çok daha iyi seçenekler. Haziran ve eylül ayları daha uygun fiyatlı ve daha sakin dönemlerdir. Artık bu kiralama tipi çok yaygın hale geldiği için erken rezervasyon ile yerini ayırtmanız gerekiyor. Mart, nisan aylarında ilgili emlak sitelerinden istediğiniz daireyi seçerek biraz kaparo karşılığında yerinizi ayırtabilirsiniz. Bu rezervasyonları yaparken yetki belgesine sahip emlak danışmanlarından yardım almalısınız. Yoksa Bodruma tatile diye gidip farklı tatsız sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.
Kiralanan daireler, full eşyalı mı, site içinde mi, site havuzu varmı, özel plaj anlaşması varmı, evde kaç yatak kapasitesi var, çamaşır makinesi varmı gibi soruları mutlaka sorun. Vereceğiniz parayı hangi hizmetler karşılığında veriyorsunuz mutlaka bilin. Her evin özel plaj anlaşması olmayabilir, havuzlu da olmayabilir. Bunu vereceğiniz para ile karşılaştırın fiyat/performans sizce dengeli mi, buna bakın.

Şimdiden iyi tatiller.