Bodrum Hakkında

Bodrum’da satılık daire almak istiyorsunuz fakat hangi bütçeye nereler uygun pek bir fikriniz yok. Bu varsayımından hareket ederek size güzel bir yazı hazırladık. Önce kısıtlı bir bütçeyle Bodrum’da satılık daire almak için bazı bölgeleri en başından elemek gerekiyor. Türkbükü, Yalıkavak, Gündoğan, Yahşi Ortakent bölgeleri ekonomik olarak biraz daha yüksek bütçelere hitap eder. Bu bölgelerdeki çok lüks siteler, mekanlar, projeler, marinalar bölgenin de fiyatını artırmaktadır. Daha uygun bütçelerde ev sahibi olmak Konacık, Gümbet, İslamhaneleri Turgutreis, Güvercinlik ve çevresinde mümkündür.

 

Biraz daha yıllanmış, tadilat gerektiren, düşük bütçeli evleri satın alıp, birkaç onarımdan geçirdikten sonra dilediğiniz bir eve sahip olabilirsiniz. Bu bahsettiğimiz bölgelerde çok yüksek fiyatlı siteler, villalar olmasına rağmen ekonomik dairelerde hala bol miktarda vardır. Bu evleri satın alma kararı verdikten sonra iyice araştırıp yasal problemi olmayan, sizin istediğiniz özelliklere yakın daireleri gidip yerinde bizzat görmelisiniz. Muhtemelen ilk bakacağınız evler size uygun olmayacaktır. Biraz gezdikten sonra istediğiniz ev ve fiyat şekillenecek ve daha bilinçli ev bakmaya başlayacaksınız. Sadece emlak sitelerinden ev bulmak pek mümkün değildir. Çünkü Bodrum’da uygun ve iyi daire hemen alıcı bulduğu için çoğu zaman emlak sitelerine düşmeden, bölge emlakçılarının kendi müşterilerine sunması ile gerçekleşir. Bunun için istediğiniz bölgelerdeki birkaç emlakçı ile nasıl bir ev istediğinizi anlatıp, onlarda size seçenek sunmasını isteyebilirsiniz. Bodrum’da satılık daireler diğer büyük şehirlere göre bölgenin imar durumundan kaynaklı daha düşük metrekareli evlerdir. Yani Bodrum’a taşınma kararı verdiğiniz zaman fazla eşyalarımızdan kurtulmalısınız. Daha minimal bir yaşam Bodrum’da mecburidir.

 

Bodrum’da evlerin hemen hemen tamamı iki katlıdır. Yani bahçe katında mı oturmak yoksa üst katta mı oturmak isterseniz. Bahçe ile uğraşmak hoşunuza gidiyorsa, düz ayak eve girip çıkmak istiyorsanız bahçe katı, çiçek-böcek, toz-toprak uğraşamam diyorsanız geniş balkonlu bir ev aramaya başlamak en iyisi olacaktır.

Bodrum’da 2 tane şehir merkezi varmış gibi düşünün. Birincisi Bodrum Şehir merkezi yani eski Bodrum, ikincisi yarımadanın diğer ucundaki Bodrum şehir merkezinden daha büyük olan Turgutreis Beldesi.Turgutreis belkide Bodrum’un en fazla konutunun olduğu bölgedir. Çok çeşitli alternatifler vardır. Lüks villa konseptinden tutun, büyük malikaneler, rezidanslar, ekonomik villalar ve ekonomik daire seçenekleri çok miktarda vardır. Ekonomik satılık daire almak isteyen herkes mutlaka Turgutreis bölgesine gidip oradaki seçenekleri görmelidir. Çünkü Turgutreis başlı başına bir şehir yaşamını ve yazlık deneyimini bir arada sunan, tüm ihtiyaçlarımızı hiç o bölgeden çıkmadan karşılayabileceğiniz nadir bölgelerden biridir. 1+1 , 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri her bütçeye göre mevcuttur.

 

Yine benzer özelliklerde Konacık bölgesi geniş alanda yerleşimi sebebiyle ve eski Bodrum yerleşiminin burada olması sebebiyle size her bütçeden fırsatlar sunar. Özellikle üst Konacık bölgesi daha ekonomik satılık daire stoğu ile mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir. Şehir merkezine yakınlığı, pazara, marketlere, alışveriş merkezlerine, toplu taşımaya, okullara yakınlığı ile herkesin yaşamak istediği bir bölgedir. Bodrum’da satılık daire almak isteyen Konacık bölgesine bakmadan karar vermesin.

 

Özellikle 2020 yılından sonra Bodrum’un girişi diye tabir edilen Güvercinlik ve çevresi ekonomik daire fırsatları ile yıldızının parladığı bir dönemde. Bodrum Yarımadası’nda imarlı arsaların tükenmesinden dolayı hem müteahitlerin hem de alıcıların rotasını çevirdiği yegane bölgedir. Güvercinlik ve çevresi yeni birçok proje inşaatına başlanmış uygun satılık daire seçenekleri ile çokça talep görmektedir. ister projeden, ister evler tamamlandıktan sonra Bodrum yarımadasına göre çok uygun fiyatlara satın alabileceğiniz seçenekler oluşmuştur. Dörttepe, Meşelik, Adabükü, Boğaziçi, Tuzla bu bahsettiğimiz yeni yapılanan yerlerdendir. Buradaki projeleri ve ev seçeneklerini bakmadan, bu bölgeleri en az bir kez ziyaret etmeden Bodrum’da satılık daire kararını vermeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir