Bodrum Kiralık Daireler

İlan Tipi
Bölge
Daha Fazla
Emlak Tipleri
WhatsApp Image 2023-07-13 at 12.20.41
Yeni Eşyalı Kiralık
Bodrum Yalıçiftlik Havuzlu Yeni Geniş Ev
Oda: 3+1
140 m²
Yılı: 2014
26.500 ₺
Yeni Eşyalı Kiralık
Bodrum Yalıçiftlik Havuzlu Yeni Geniş Ev
26.500 ₺
Oda: 3+1
140 m²
Yılı: 2014

Bodrum Kiralık Daire

Bodrum Kiralık Daire alternatifleri 2022-2023 yılları itibariyle oldukça azalmıştır. Bodrum’un 2020 Mart pandemi döneminin başlamasıyla birlikte oldukça yoğun göç almıştır. Nüfus 200.000 lerden 700.000 lere kadar gelmiştir.
Gerek denizi, havası, doğası, iklimi gerekse şehir yaşantısı için birçok etmenin var olması insanları buraya yöneltmektedir. Elbette herkesin ev alma, yatırım yapma imkanı yok yada tercihleri ilk etapta bu yönde değil.
Kiralık ev her zaman çok aranan, istenen, talep edilen bir üründür. Bodrum bölgesinde de ülkemizde yaşanan enflasyondan etkilenmiş ev fiyatları çok artmıştır.

Bodrum’da daha çok 2+1 60-70 m2 büyüklüğünde standart daireler mevcuttur. Evlerin büyük bir kısmını bu tarz evler oluşturmaktadır. 3+1 85-90 m2 olan az sayıda ev de bulunmaktadır. Toplam metrekaresi 2+1 ve 3+1 90-100 m2 olan küçük dubleks diyebileceğimiz ev sayısı da oldukça fazladır. Ve elbette lüksün en son noktasında 150 metrekare ve üzeri her türlü imkanı olan, çeşitli türlerde villa ve malikaneler vardır.

Herkes bütçesine göre olan evleri seçip, avantajlı kontratlar ile yaşamını sürdürmek ister. Bodrum Ege kıyısında 3 tarafı denizlerle çevrili ılıman bir iklime sahip bir yarımadadır. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlıdır.
Çok karasal , soğuk, kar yağışlı bir bölge değildir. Kış döneminde bile havanın güzel olduğu zamanlarda insanlar denize girer, sahilde güneşlenir. Dışarda bir hırka ile çok rahat dolaşabilir. Isınma çok problem değildir.
Evlerin %80 lik kısmı sadece bir klima ile bütün kışı geçirebilmektedir. Son zamanlarda yeni yapılan evler daha çok yerden ısıtmalı, ısı pompası ile desteklenen yapılardır. Bu sayede rutubet, nem problemleri de oluşmamaktadır.
Eşyalı ev kiralama da Bodrum’da oldukça yaygın bir uygulamadır. Dönemsel olarak şehre gelmiş insanların tercih ettiği eşyalı evler otelden daha konforlu ve daha uygun fiyatlıdır. Otelde 10 gecelik verdiğiniz ücret
ile eşyalı evde 1 ay daha geniş, daha çok oda ile daha kalabalık kalabilirsiniz.

Bodrum’da yaz kış kalanlar daha çok Bodrum Merkez, Yokuşbaşı, Gümbet, Konacık, Bitez ve Ortakent bölgelerini tercih etmektedir. Devlet ve özel okulların birçoğu, hastaneler, kreşler, alışveriş merkezleri, AVM’ler
ve özellikle iş imkanları bu bölgelerde ağırlıklı olduğu için talep en fazla buralarda birikmektedir. Ev stoğu da daha çok bu bölgelerde olduğu için kiralama talepleri bu bölgelerde daha fazla olmaktadır.

Bodrum kiralık daireler yarımadanın üst kısmında alt kısma oranla daha az bulunmaktadır. Gümüşlük, Yalıkavak, Gündoğan, Türkbükü bölgeleri daha çok yazlık olarak kullanılan ve daha çok villa ve müstakil ev olarak yapı
bulunan yerlerdir. Elbette daireler de vardır, orda 12 ay yaşayan insanlar, aileler de vardır. Adanın alt kısmı ile karşılaştırdığımız zaman oransal olarak daire kuzeyde daha azdır.

Bodrum Kiralık daire aramasında istediğinizi bazen internette bulamayabilirsiniz. Çünkü birçok daire henüz ilana çıkmadan çevredeki kişilere, komşulara, emlakçı datalarında kayıtlı olan müşterilere kiralanmaktadır.
Sizinde kiralık daire arayışınız varsa ve sitemizde bulamıyorsanız, bizi mutlaka arayın.